loading

Sayın Yurtkent Sakinleri,
Sitemizde ikamet eden sakinlerimizin birçoğunun evlerinde besledikleri veya sokak köpeği olarak sorumluluklarını üstlendikleri birçok köpek bulunmaktadır.
Bu köpeklerden bazıları cinsleri itibariyle veya yetiştirme tarzı olarak aşırı korumacı ve saldırgan olabilmektedirler.
Son dönemlerde bu tür bazı köpekler (Kurt köpekleri, çoban köpekleri, sakinlerimizin sokakta baktığı köpekler) Sitemizde gezen veya köpek gezdiren komşularımıza ve köpeklerine saldırmış, onların ve köpeklerinin yaralanmalarına sebep olmuşlardır.
İyi komşuluk ilişkileri çerçevesinde adli makamlara intikal etmeyen bu gibi olaylar maalesef son derece üzücü sonuçlar doğurabilir.
Geçmişte sitemizde bir üyemizin köpeğinin başka bir kişiye verdiği son derece basit bir tırnak çiziği nedeniyle köpek sahibi üyemiz 6 ay hapis cezası almıştır.
Gerek böyle bir durumla karşılaşmamak gerekse komşularımıza ve köpeklerine zarar vermemek için en ufak saldırganlık gösterme ihtimali olan köpekler için sahiplerinin her türlü tedbiri alması (Bahçeden kaçmalarını engelleyecek şekilde gerekirse çitlerin yükseltilmesi, gezdirirken boyun bel tasması takılması, ağızlıkla gezdirmek gibi) son derece önemlidir.
Bu duyurunun köpek besleyen tüm sakinlerimiz tarafından evlerinde köpek gezdiren tüm fertlere iletmeleri hususunu ve belirtilen esaslara uymalarını önemle rica eder,
Sağlık ve esenlikler dileriz.
YÖNETİM