loading

Sayın Yurtkent Sakinleri ve Üyelerimiz,
 
Zaman zaman çok az da olsa bazı üyelerimiz Kooperatif çalışanlarının yapmakta olduğu faaliyetleri merak etmektedirler. Bu nedenle sizlere bir açıklama yapmayı gerekli gördük. Somut olması bakımından, örneğin, 10 Temmuz 2021 – 29 Ağustos 2021 tarihleri arasında yaklaşık 40 gün içinde personelin yapmış olduğu faaliyetleri aşağıda bilgilerinize sunmak isteriz.
1.      Her sabah mesai başlangıcında (08.00) kuyularımız ve su depomuz kontrol edildi ve varsa aksaklıklar giderildi. Akşam mesai bitiminde su deposu ve kuyular tekrar kontrol edildi.
 
2.      Her sabah personel araçla çevreyi dolaşarak çevrede dağılmış çöp varsa alındı.
 
3.      Bölgemizde 6 grup halinde damlama sulama sistemimiz mevcuttur. Her bir grupta 150 ağaçtan 500 ağaca kadar ağaç sulanmaktadır. Haftanın her bir günü bir grup damlama sulama sistemi açıldı boncuklar ve sızıntılar kontrol edilerek ayarlandı. Akşam sulama tamamlanınca mesai bitiminde tekrar kontrol edilerek kapatıldı.
 
4.      Bölgemizde yıllar içinde dikmiş olduğumuz ağaçlar kontrol edilerek tüm gayretlerimize rağmen kuruyan 14 adet ağaç söküldü. (Yerlerine yenileri dikilecektir.)
 
5.      Su deposu çevresindeki 250m² yeşil alanda ot temizliği ve çapası yapıldı.
 
6.      Kaldırımlar üzerindeki 350 adet ağacın kuruyan uç dalları budandı.
 
7.      Bir  kuyumuzda meydana gelen elektrik arızası nedeniyle kazı yapılarak yeraltı kablosu onarımı yapıldı.
 
8.      Geri dönüşümler, çöp konteynerleri, parklar ve asfalt ihtiyacı ile ilgili olarak 5 defa Belediyelerle giderek görüşüldü ve dilekçe verildi.
 
9.      ASKİ, EnerjiSA, Doğalgaz gibi nedenlerle asfaltlarda yapılan kazı yerlerine çöküntü nedeniyle stabilize malzeme konuldu.
 
10.   32 sakinimizin evlerindeki acil su arızalarına müdahale edildi ve teknik destekte bulunuldu.
 
11.   Pazartesi ve Cuma günleri çöpler alındıktan sonra gerekli yerlerde çöp konteynerlerinin etrafı temizlendi.
 
12.   Ağaçlık alanlarda 1200 adet ağacın dibi temizlendi ve çanakları açıldı.
 
13.   Geceleri 20.00 – 24.00 saatleri arasında kuyu arızaları nedeniyle 6 defa personel evinden gelerek müdahalede bulundu.
 
14.   6 adet çimenlik ortak alanda 7 dönüm çimen 2 defa biçildi.
 
15.   Spor tesisleri alanında 2 defa yabani ot temizliği yapıldı.
 
16.   23 dönüm ağaçlık alanda yüksek otlar tırpanla biçildi.
 
17.   Çimen olan parklarımızda 400 civarında ağacın dibi açıldı, temizlendi.
 
18.   14 km tretuvarda önceden yapılan ot ilacı sonrası kuruyan otlar kazındı ve kaldırımlar yola süpürüldü. Belediyenin süpürge aracı ile yollar temizletildi.
 
19.   Etimesgut Belediyesine Kızılırmak caddesinin kuzeyine 4 dönümlük yeni ağaçlandırma alanı yaptırıldı.
 
20.   Yeni ağaçlandırma alanına 600m damlama sulama hattı döşendi.
 
21.   Yeşil alanlarımızda sulama sistemlerinde arızalanan ve kırılan 8 adet fıskiye değiştirildi.
 
22.   Kaldırımlardaki 2000 civarında ağaç Belediyeden alınan tankerle sulandı.
 
23.   Kaldırımlara Belediyeden temin ederek yeni diktiğimiz 100 adet çınar ağacı Belediye dışında bir defa da tanker kiralanarak sulandı.
 
24.   Belediyenin çöp konteynerlerine ilaçlama araçları ile ilaçlama yaptırıldı.
 
25.   Ağaçlık alanlarda yer alan yaklaşık 4000 m uzunluğundaki damlama sulamalarda 30 un üzerinde tamirat ve yenileme yapıldı.
 
26.   29 evin bahçelerinden kaldırıma ve yola sarkan sarmaşıklar budandı.
 
Yukarıda belirttiğimiz faaliyetlerin birkaçı Belediyenin sorumluluğunda gibi görünebilir. Ancak Belediyenin imkanlarını azami oranda zorlayarak zaten birçok faaliyeti onlara yaptırmaya çalışıyoruz. Bununla birlikte onların yetişemedikleri veya önceliklerinde olmayan hususları ise bu bölge bizim yaşam alanımız, bizler burada yaşıyoruz anlayışı içerisinde fazla bir maliyet yüklemeyecek şekilde çevremizi temiz bulundurma, yeşillendirme, ağaçlandırma ve bunların bakım ve koruması gibi hususlarda da enerji harcıyoruz.
Sayın Yurtkent Sakinleri ve Üyelerimiz,
Personelimiz son 40 gün içerisinde yukarıda belirtilen tüm faaliyetleri zaman zaman 37-38 dereceye varan sıcaklıklarda bizlerin yakın kontrolü ve talimatları çerçevesinde büyük bir gayret ve özveriyle yapmışlardır ve aynı şekilde benzer faaliyetleri yapmaya devam etmektedirler. Bu nedenle Yönetim olarak kendilerine müteşekkiriz. 
 
Bunların dışında her türlü önerilerinizi bize iletmenizden memnun olacağımızı da bilmenizi isteriz
Bilgilerinize sunulur.
YÖNETİM