loading

Onaylı imar planı ile elde edilen parseller, 668-791 m² arasında değişmektedir. Bu büyüklük içinde E=0.30 emsal değeri ile, yaklaşık 245 m² (bodrum hariç) yapı mevcuttur. Projelendirme emsal hesabına giren alanlar (bodrum katlar ile çatı arasında yapılacak gardırop odası hariç) 245m² dir. Bodrum katlar ve çatı arası da dâhil edilerek toplam yapı alanı (teraslar hariç) 397m² net kullanım alanı bulunmuştur.

Yapı inşaat sistemi Betonarme karkas yapı olarak yapılmış, dış duvarlar 25 cm ısı yalıtımlı izo tuğla kullanılarak uygulanmıştır. İç duvarlar ise 10 ve 20 cm olarak düzenlenmiştir. Yapı dışında yalı baskı (pak siding) uygulaması yapılmış, burada da 30 dansite 3 cm xps yalıtım levhası ve nem bariyeri kullanılmıştır.

Duvarlarda, alçı sıva üzeri bir kat beyaz su bazlı boya kullanılmış, ıslak hacimlerde ise tavana kadar renkli bordürlü seramik döşenmiştir. Çatı örtüsü, alaturka kiremit olarak seçilmiştir.
Isıtma sistemi, doğalgazlı kat kaloriferi olarak yapılmış olup, döşemeden radyatöre ulaşan çift kılıflı plastik boru ile dağıtımlı panel radyatörler uygulanmıştır.

Yapıda telefon, kablo tv ve görüntülü diafon sistemi vardır.  Otopark her parselin içinde arka veya yan bahçede bir veya iki araçlık üst örtülü otopark şeklinde düşünülmüştür.
Konutların yerleşimi arazinin meyline uygun ve kademeli olarak çözümlenmiştir. Kademeli yapı olmasının getirdiği sonuçla, gündüz ve gece fonksiyonlarına yarım kat inilerek veya çıkılarak ulaşılması, iki katlı bina olmasına karşın, mekânların çok rahat kullanılması, düşey sirkülâsyonda merdivenin hissedilmeden kullanılabilmesini sağlamıştır. Ayrıca merdivenin düz kolda ve sahanlıklı olması da ayrıca kullanım rahatlığı sağlamaktadır.