loading

Sosyal Tesis
Kooperatifimizin mülkiyetindeki sosyal tesis alanında 2500m² lik kapalı alan içinde kafeterya, açık ve kapalı hizmet verebilen yüzme havuzu ve fitness center, çocuk oyun odası ve site yönetim bürosu planlanmaktadır ancak henüz yapılmamıştır. Yürüme ve koşma yolu, voleybol, basketbol, tenis ve halı saha gibi diğer spor alanları yapılmış ve üyelerimize hizmet vermektedir.

Kreş
Yerleşim alanının güney kesimindeki 500 m² lik kapalı alanda kreş ve gündüz bakımevi yapılması planlanmıştır.

İlköğretim
Sitemizde 1730 m² lik kapalı alanda 18 derslikli bir ilkokul için yer ayrılmıştır.

Sağlık
Bu alanda 600 m² lik kapalı alanı olan küçük tip bir sağlık ocağı veya poliklinik için yer ayrılmıştır.

Yeşil Alanlar
Yerleşim gruplarının iç bölgelerine dengeli olarak dağıtılan yeşil alanların çoğu kamu mülkiyetindedir. Ancak kullanım hakkı alınmak suretiyle bu alanların park, çocuk bahçesi, oyun ve spor alanları, dinlenme ve gezi korulukları ile çiçek ve su oyunları gibi peyzaj düzenlemeleri yapılması planlanmaktadır. Bu alanlardaki ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları Kooperatifimiz tarafından tamamlanmıştır.

Piknik Alanı
Ticaret ve sosyal tesis olarak öngörülen birimlerin ortasındaki 4500 m² lik alanda yer alan 600 m² lik süs havuzunun etrafında oluşturulan piknik alanı yapay şelale, değirmen, mutfak, banklar, tuvaletler ve 2 çeşme mevcut olup üyelerimiz tarafından kullanılmaktadır.

Koruluk
Site alanının kuzeyindeki 10.000 m² lik koruluk alan Kooperatif yönetimi tarafından ağaçlandırılmıştır. Bu alanın devamı niteliğindeki site alanının çevresinde ve içinde uygun yerlerde ağaçlandırma çalışmaları yapılmış ve sitemiz oldukça fazla yeşil alana ve ağaçlıklara sahip olmuştur.

Teknik Altyapı Alanları
Sitenin gereksinimi olan trafo, su deposu, doğalgaz regülatörü gibi fonksiyonlar için ayrılmış teknik altyapı alanlarına sahiptir ve bu alanlarda bu tesisler yer almaktadır.

Teknik Altyapı Çalışmaları
Site içi ana ve tali yollar 7 km uzunluğunda olup bu yollarda kaldırım bordür, kilit taşı kaplama ve yollara mekanik malzeme ile asfalt serimi çalışmaları tamamlanmıştır.
Yerleşimin içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, telekomünikasyon altyapısı ve elektrik altyapı şebekesi imalatları, doğalgaz şebekesi onaylı projelerine uygun olarak bitirilmiş, ilgili kurumlara kabul çalışmalarının hepsi tamamlanmıştır.
Sitemizde 2011 yılından itibaren oturum başlamış olup 2022 Şubat ayı itibariyle yaz kış oturan üye sayısı 160 ı geçmiş, yazın ise 20-25 aile daha yaptırmış oldukları evlere gelmektedirler. 
 
Toplu Ulaşım
Kooperatifimizin Yapracık tarafındaki giriş kapısının hemen yanındaki duraklardan Sincan'a ve Çayyolu (Koru metrosu)na giden belediye otobüsleri 20 ila 30 dakikada bir geçmektedir.